ديدار رئيس سازمان هواشناسي با استاندار ايلام

ديدار رئيس سازمان هواشناسي كشور با استاندار ايلام
260x260

رئيس سازمان هواشناسي كشور در سفر خود به استان ايلام با استاندار ايلام ديدار وگفتگو كردند.
به گزارش روابط عمومي هواشناسي استان ايلام، دكتر سحر تاج بخش مسلمان معاون وزير راه و شهرسازي و رئيس سازمان هواشناسي كشور در سفر خود به استان ايلام به همراه معاون توسعه مديريت و منابع، مدير كل حوزه رياست سازمان و مدير كل هواشناسي استان، روز يكشنبه 29 آبان ۱۴۰۱ با استاندار ايلام ديدار و گفتگو كردند.
سحر تاج بخش مسلمان معاون وزير راه و شهرسازي و رئيس سازمان هواشناسي كشور در اين نشست با اشاره به برنامه های سازمان در توسعه شبكه ايستگاه ها، از اهتمام جدی سازمان هواشناسی برای توسعه زیرساخت های هواشناسی کشور بویژه در استان ایلام خبر داد در ادامه وی افزود: اکنون میانگین فاصله ایستگاههای هواشناسی در کشور 100 کیلومتر است که این عدد باید به20 کیلومتر کاهش یابد.

رئیس سازمان هواشناسی کشور در ادامه عنوان نمود اخیراً تجهیزات لازم برای فعال سازی دو ایستگاه اقلیم شناسی در اختیار هواشناسی ایلام قرار گرفته و در صورت تأمین اعتبار بزودی این ایستگاهها در شهرستانهای چوار و هلیلان احداث خواهند شد.

دکتر بهرام نيا استاندار ايلام در این نشست بر اهمیت نقش هواشناسی در توسعه تأکید کرد و گفت: هواشناسی مبنای برنامه ریزی و برنامه های استان است در ادامه وی با اشاره بر ضرورت توسعه و بروز رسانی زیرساخت های هواشناسی استان، افزود: برای بروزرسانی ایستگاههای هواشناسی استان اعتبارات لازم را اختصاص خواهیم داد وی ضمن تاكيد بر توسعه ايستگاه هاي هواشناسي در استان افزود: با توجه به اهميت هواشناسي از هر گونه توسعه ايستگاه هاي هواشناسي در اين منطقه حمايت خواهيم كرد.
در اين نشست،آقاي هاشمي معاون توسعه منابع سازمان با اشاره به وضعيت بودجه و اعتبار و همچنين وضعيت ايستگاههاي هواشناسي استان خواستار مساعدت و حمايت مالي استان از اداره كل هواشناسي استان شد. گفتني است استاندار ايلام براي حمايت مالي از اداره كل هواشناسي استان قول مساعد داد.

عکس های مرتبط باخبر
260x260
260x260
260x260

 mirza   یکشنبه ۱۴۰۱/۰۸/۲۹  180:تعداد مشاهده  Total Comments 0 چاپ خبر

Write a comment

نظرات کاربران